O czym pamiętać przy wyborze uchwytu do telewizora?

Telewizor zamontowany na ścianie wygląda nowocześnie i estetycznie niż standardowo umieszczony odbiornik w regale RTV. Dodatkowo uchwyt do telewizora posiada większe pole regulacji niż standardowa podstawka do telewizora. Jest jednak całe mnóstwo różnych rodzai wieszaków do telewizorów jak więc wybrać ten, który będzie najlepszy i czym kierować przy wyborze?

Dobrać uchwyt po standardzie VESA
VESA to rozstaw otworów montażowych, które znajdują się w tylnej części obudowy odbiornika. Odległość pomiędzy otworami w pionie i w poziomie w standardzie VESA podawana jest w milimetrach. Wybierając odpowiedni uchwyt do telewizora należy kierować się w pierwszej kolejności odpowiednim mocowaniem VESA.

Sprawdzić wagę telewizora
Chociaż płaskie telewizory LCD są znacznie lżejsze niż starego typu odbiorniki z kineskopem, to też potrafią sporo ważyć. W szczególności urządzenia o dużej przekątnej ekranu. Przy doborze odpowiedniego uchwytu waga jest niezwykle istotna gdyż wieszak nie utrzyma cięższego odbiornika i dla bezpieczeństwa nie można ignorować tego parametru.

Kierować się przekątną ekranu
Dobierając uchwyt do telewizora trzeba zwrócić uwagę na przekątną ekranu. Uniwersalne uchwyty do telewizora przeznaczone przeznaczone są do więcej niż jednej przekątnej ekranu. I jest to parametr nieco mniej ważny gdyż gdyż telewizor o większej przekątnej można zamontować na uchwycie o ile nie jego waga i mocowanie VESA są odpowiednie.

Ustawić odpowiednią regulację
Standardowe nóżki do telewizorów nie mają dużej możliwości regulacji. Uchwyty za to można pochylać w pionie i w poziomie czy nawet obracać o dowolny kąt. Dzięki temu można dobrać kąt dopasowany do własnych preferencji oraz do wielkości pomieszczenia.

Dobór odpowiedniego uchwytu nie jest trudny. Wystarczy tylko znać odpowiednie parametry odbiornika i wybrać uchwyt które je spełnia. A dzięki dodatkowym możliwością regulacji można nawet obrócić telewizor o 180 stopni i wówczas może pełnić rolę obrazu czy fotoramki.  

Uchwyt do telewizora 23-42″ Maclean MC-503A

Uchwyt do telewizora 32-85″ Maclean MC-564 B

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *