Jaki ekran projekcyjny wybrać do kina domowego?

Jeśli planujesz urządzić wieczór kinowy w domu czy pokaz rodzinnych zdjęć, które będą wyświetlane za pomocą rzutnika to dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w ekran projekcyjny. Obraz z projektora wyświetlany na ekranie będzie żywszy i wyraźniejszy niż wyświetlony na innej powierzchni jak ściana czy prześcieradło.

Dużą zaletą ekranów projekcyjnych jest sam sposób montażu. W zależności od sposobu użytkowania i dostępnego miejsca może on być zamontowany na ścianie, suficie lub na stojaku. Dla osób, które chcą często korzystać z ekranu dobry będzie montaż ekranu na stałe na ścianie lub suficie.

Te ekrany, które będą zainstalowane na ścianie mogą być rozwijane ręcznie poprzez uchwyt przypięty w dolnej części ekranu. Bardziej wygodni użytkownicy mogą wybrać model sterowany elektroniczne za pomocą pilota. Cena ekranów z silnikiem jest wyższa niż tych rozwijanych ręcznie jednak lecz sposób użytkowania znacznie wygodniejszy.

Ekran projekcyjny w pełni pokaże możliwości projektora i wyświetli obraz pełen barw. Obraz na ekranach projekcyjnych może być wyświetlany w formacie 4:3 lub 16:9. Ważne jest aby format ekranu był dopasowany do formatu obsługiwany przez rzutnik. Dla wyświetlania filmów najlepszy będzie ekran wyświetlający obraz panoramiczny 16:9.

Ekran projekcyjny Maclean MC-594 100" 4:3 200x150 auto-lock biały matowy ściana lub sufit

Ekran projekcyjny Maclean MC-594

Ekran projekcyjny Maclean MC-595 na stojaku 100" 4:3 200x150

Ekran projekcyjny Maclean MC-595

Ekran projekcyjny elektryczny Maclean MC-561 135" 300x168cm 16:9 sterowanie ścienne i z pilota

Ekran projekcyjny Maclean MC-561

Ekran projekcyjny elektr. Maclean MC-562 167" 1:1 300x300cm sterowanie ścienne i z pilota

Ekran projekcyjny Maclean MC-562

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *