Rodzaje konwerterów satelitarnych

 

Nierozłącznym elementem zestawu satelitarnego jest konwerter, który umożliwia dostarczenie sygnału odbitego od lustra czaszy anteny do tunera telewizyjnego. W zależności od tego do ilu odbiorników ma być dostarczony sygnał należy wybrać konwerter z odpowiednią ilością wyjść.

Konwerter Single zwany też pojedynczym, posiada tylko jedno wyjście dzięki czemu może dostarczyć sygnał tylko do tego tunera satelitarnego. Oczywiście jest możliwość podłączenia drugiego tunera przez przelotkę konwerterową lub specjalny rozdzielacz, jednak wówczas tuner będzie odbierał programy z zakresu i polaryzacji wysterowanych przez pierwszy tuner.

Konwerter satelitarny single Maclean MCTV-668

Konwerter satelitarny single
Maclean MCTV-668

Konwerter satelitarny single Opticum LSP-02G

Konwerter satelitarny single
Opticum LSP-02G

Konwerter Twin posiada już dwa wyjścia przez co sygnał odbity od lustra czaszy anteny satelitarnej może być dostarczony do dwóch zwykłych tunerów lub jednego z funkcją nagrywania PVR (ang. Personal Video Recorder). W bardzo dużym uproszczeniu można powiedzieć, że to tak jakby w jednej obudowie zostały umieszczone dwa działające niezależnie od siebie pełnozakresowe konwertery. Konwerter Twin jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy posiadują dwa telewizory, do których ma być dostarczony sygnał satelitarny.

Konwerter satelitarny twin Maclean MCTV-628

Konwerter satelitarny twin
Maclean MCTV-628

Konwerter satelitarny twin Opticum LTP-04H

Konwerter satelitarny twin
Opticum LTP-04H

Konwerter Quad może doprowadzić sygnał aż do czterech tunerów satelitarnych lub dwóch z funkcją nagrywania i dyskiem twardym. Posiada cztery wyjścia sygnału więc jeśli w domu jest więcej niż dwa odbiorniki telewizyjne to ten konwerter będzie najlepszym wyborem.

Konwerter Quattro często jest mylony z konwerterem Quad, a to za sprawą tego że również posiada cztery wyjścia. Jest on jednak przeznaczono do pracy z multiswitchem przez co sygnał satelitarny może być dostarczony do kilkuset tunerów. To rozwiązanie wykorzystywane często w hotelach czy pensjonatach, w których jest dużo odbiorników telewizyjnych.

Konwerter Octo posiada osiem wyjść i może dostarczyć sygnał satelitarny do ośmiu tunerów lub czterech z nagrywarką. Jako, że obsługuje dość sporą liczbę tunerów nie znajdzie zastosowania w użytku prywatnym, a raczej komercyjnym lub przez osoby prowadzące prywatne kwatery z noclegami.

Konwerter satelitarny octo Maclean MCTV-630

Konwerter satelitarny octo Maclean MCTV-630

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *