Zachowaj porządek z przewodami

Przewodów, które biegną od komputera czy telewizora jest tyle, że ciężko jest nad nimi zapanować. Często bywa tak, że kable zamiast być ładnie uporządkowane tworzą gąszcz czy też jeden wielki pęk. Co można zrobić by zachować porządek z przewodami?

1. Bluetooth zamiast kabli
Dzisiaj dużo urządzeń ma możliwość komunikacji z innym urządzeniem drogą radiową – bluetooth. Część przewód można zastąpić właśnie dzięki takiemu połączeniu np. głośniki do komputera, klawiaturę czy słuchawki.

2. Organizery do kabli
Przewody można umieścić w specjalnych organizerach do kabli, dzięki którym zyska się nie tylko porządek, ale będą również ładnie wyglądać. Elastyczne organizery oplatają wszystkie przewody tworząc jedną wiązkę. Dzięki temu kable nie będą się plątać, a usuwanie kurzu stanie się łatwiejsze.

Osłona maskująca na kable Maclean MCTV-685 B

Osłona maskująca na kable Maclean MCTV-685 B

Organizator maskownica kabli Maclean MCTV-676 S

Organizator maskownica kabli Maclean MCTV-676 S

Drugim typem organizera do kabli jest elastyczna taśma zapina na rzep, w której można umieścić wszystkie przewody. Tak zorganizowane kable tworzą tylko jeden przewód, a co za tym idzie nie będą się plątać.

Organizator maskownica kabli Maclean MCTV-675 B 1.8m 85mm czarna na rzep

Organizator maskownica kabli Maclean MCTV-675 B

Organizator maskownica kabli Maclean MCTV-675 S 1.8m 85mm szara na rzep

Organizator maskownica kabli Maclean MCTV-675 S

Elastyczne organizery na pewno doskonale sprawdzą przy porządkowaniu przewodów przy komputerze, gdzie ciężko zastosować sztywne maskownice

3. Maskownice do przewodów
Porządek z kablami można również uzyskać umieszczając je w maskownicach. Takie rozwiązanie jest wykorzystywane gównie jeśli chodzi o organizację przewodów przy telewizorach zamontowanych na ścianie. Maskownice pozwalają na ukryciu niedużej liczby przewód, ale zapewniają porządek z przewodami i estetyczny wygląd.

Listwa maskująca do kabli Maclean
MC-693 B

Listwa maskująca do kabli Maclean MC-694 W 60x20x250mm plastik systemowa

Listwa maskująca do kabli Maclean
MC-694 W

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *