Kino w domu – jak wybrać ekran projekcyjny

 

Urządzając własne kino domowe coraz częściej zamiast klasycznego rozwiązania jakim jest telewizor wybiera się projektor. Oglądanie filmów jest wówczas bardziej klimatyczne i można wtedy poczuć się jak w prawdziwym kinie. Jednak w wielu przypadkach obraz z projektora wyświetlany jest na ścianie lub na płótnie, które nie jest do tego przeznaczone. Wyświetlany na takiej powierzchni obraz nie odzwierciedli wszystkich kolorów i kontrastów, które normalnie można było by zobaczyć na ekranie telewizora. Dlatego by w pełni pokazać możliwości projektora aby wyświetlany obraz był wyrazisty i pełen barw warto zakupić ekran projekcyjny.

Montaż – ściana, sufit, stojak

Decydując się na ekran projekcyjny, trzeba pomyśleć o sposobie montażu. Ekrany projekcyjne mogą być zamontowane na ścianie lub suficie. Osoby, które nie mają takich możliwości montażu mogą wybrać modele na stojakach. Są one w prawdzie mniej poręczne i zajmują trochę więcej miejsca, jednak po zakończeniu projekcji mogą być schowane, a wystrój salonu nie ulegnie zmianie.

Ręczny czy elektryczny

Ekrany projekcyjne, które zamontowane będą na ścianie mogę być rozwijane ręcznie za pomocą przypiętego uchwytu do dolnej części ekranu lub elektroniczne za pomocą pilota. Sterowanie ekran za pomocą pilota jest na pewno znacznie wygodniejsze jednak należy pamiętać że cena takich ekranów jest wyższa niż tych bez elektroniki.

Format obrazu

Na ekranach projekcyjnych mogą być wyświetlane obrazy w formacie 4:3, 16:9. Format ekranu powinien zostać dopasowany do formatu obsługiwanego przez projektor. Dla wyświetlania filmów, najlepszym rozwiązaniem będzie ekran, który wyświetla obraz panoramiczny 16:9.

Ekran projekcyjny Maclean MC-608

Ekran projekcyjny Maclean MC-608 na stojaku 120″

Ekran projekcyjny Maclean MC-552

Ekran projekcyjny elektryczny Maclean MC-552 150″

Ekran projekcyjny Maclean MC-562

Ekran projekcyjny elektr. Maclean MC-562 167″

Ekran projekcyjny Maclean MC-591

Ekran projekcyjny Maclean MC-591 120″ 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *