Jak można wykorzystać programator czasowy?

Programator czasowy to urządzenie, które pozwala o ustawionej wcześniej godzinie włączyć lub wyłączyć podpięte do niego urządzenie. Jako, że timery czasowe pracują w trybie dobowym lub tygodniowym, daje to pewną swobodę w ustawieniach pracy danego urządzenia, którą można wykorzystać na wiele sposobów.

Oto kilka pomysłów, jak można wykorzystać programator czasowy:

1. Sterowania ogrzewaniem – szczególnie przydatne w okresach jesienno-zimowych. Programator może o ustalonej godzinie włączyć grzejnik aby nagrzać pomieszczenie i zapewnić przyjazną temperaturę domownikom wracającym z pracy.

2. Włączenie pralki czy zmywarki – można skorzystać z programatora jeśli posiada się licznik dwu taryfowy w przypadku, którego godzinach nocnych opłata za prąd jest niższa.

3. Włącznie wentylatorów – bardzo przydatne w przypadku upałów. Jeśli w pomieszczeniu nie ma klimatyzacji można zaprogramować aby wentylatory zostały załączone wcześniej przed do domu i tym samym obniżyć temperaturę w pomieszczeniu.

4. Sterowanie oświetleniem w akwarium i terrarium – dzięki temu można zapewnić odpowiedni rozwój roślinności w akwarium.

5. Załączenie bojlera podgrzewającego wodę – wówczas bojler nie musi być cały czas załączony, tylko może włączyć się codziennie w godzinach kiedy obecni są domownicy.

Programator można wykorzystać do innych celów i tak naprawdę tylko od użytkownika zależy jakie urządzenie będzie do niego wpięte.

Timer cyfrowy Maclean Energy MCE05 

Timer cyfrowy GreenBlue GB105G

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *