Jaką listwę zasilającą wybrać?

Listwa zasilająca to dobry sposób na podpięcie do gniazdka prądowego większej ilości urządzeń elektronicznych. Dodatkowym atutem jest też odcięcie wszystkich podpiętych do listwy urządzeń za pomocą jednego wyłącznika sieciowego. Listwy zasilające różnią się od siebie kształtem i parametrami, jak więc wybrać tę najlepszą?

W dzisiejszych jest coraz więcej urządzeń elektronicznych i jedno czy dwa gniazda w pokoju już nie wystarczy, dlatego trzeba pomyśleć o zakupie przedłużacza. Oczywistym kryterium jakim należy kierować się podczas wyboru listwy zasilającej to ilość gniazd. Warto też myśleć przyszłościowo i zakupić listwę z jednym gniazdem więcej, gdyż może okazać bardzo potrzebne, w przypadku zakupienia nowego sprzętu wymagającego podpięcia do sieci.

Długość przewodu zasilającego to kolejny element, na który warto zwrócić uwagę, przed zakupem listwy zasilającej. Czasem przewód o długości 1,5m może okazać się niewystarczający, gdyż odległość urządzeń od gniazdka prądowego jest znacznie większa. Na szczęście dostępne są modele z dłuższym przewodem zasilającym i można zakupić listwę z kablem o długości 3m czy nawet 5m.

Listwy zasilające wyposażone są też w zabezpieczenie przed dziećmi, które uniemożliwia wsadzenie palca czy przedmiotu w otwory gniazda. Dzisiaj większość modeli przedłużaczy posiada takie zabezpieczenie, chociaż wciąż są dostępne listwy bez tego zabezpieczenia.

Jeśli listwa zasilająca ma być przymocowana do blatu biurka czy stolika, to musi posiadać otwory, które umożliwią montaż. Nie każda listwa zasilająca posiada taki typ mocowania, gdyż niektóre przeznaczone są położenia na ziemi.

Oprócz elementów konstrukcyjnych listwy istotnym parametrem, na którym należy zwrócić uwagę to maksymalne obciążenie listwy. Jest on szczególnie ważny jeśli do listwy ma zostać podpiętych kilka urządzeń z dużym poborem mocy jak telewizor, komputer czy mikrofalówka. Wartość obciążenia podawana jest w watach i im jest wyższa tym mocniejsze urządzenia mogą zostać wpięte do listwy.

Powyższe elementy na pewno ułatwią zakup listwy dopasowanej do indywidualnych potrzeb.

Listwa zasilająca przedłużacz
4 gniazda z wył czarny 1,4m
Maclean Energy MCE41 2300W

Listwa zasilająca przedłużacz 6 gniazd z wył czarny 1,5m Maclean Energy MCE12 zabezpieczenie przepięciowe 2300W

Listwa zasilająca przedłużacz
6 gniazd z wył czarny 1,5m
Maclean Energy MCE12 zabezpieczenie przepięciowe 2300W

Przejdź do działu listwy zasilające

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *