Montaż telewizora na ścianie – o czym pamiętać?

Decydując się na zawieszenie telewizora na ścianie należy pamiętać o tym, by zawieszony odbiornik był stabilnie zamocowany i zapewniał jak największy komfort podczas oglądania telewizji. Ważne przy tym będzie dobór odpowiedniego wieszaka na telewizor, a także wygląd całej aranżacji.

Dobry uchwyt do telewizora
W pierwszej kolejności należy dobrać odpowiedni uchwyt do telewizora. Aby to zrobić wystarczy sprawdzić mocowanie VESA odbiornika, czyli wystarczy sprawdzić jaka jest odległość pomiędzy otworami montażowymi z tyłu obudowy urządzenia. Ważna jest też wielkość ekranu oraz waga odbiornika. Można również rozważyć zakup uchwytu z możliwością regulacji w pionie i w poziomie aby dobrać odpowiedni kąt nachylenia i zapewnić najlepsze położenie odbiornika.

Uchwyt do telewizora 10-37" Maclean MC-530

Uchwyt do telewizora 10-37″
Maclean MC-530

Uchwyt do telewizora 37-100" Maclean MC-507 B

Uchwyt do telewizora 37-100″
Maclean MC-507 B

Odpowiednia wysokość
Mając wybrany uchwyt do telewizora można pomyśleć nad odpowiednią wysokością na jakiej umieszczone zostanie urządzenie. Najlepiej aby telewizor znajdował się na wysokości linii wzroku osób siedzących na przeciwległej sofie. Zbyt wysoko zamieszczony odbiornik sprawi, że telewizję będzie się oglądało jak w pierwszym rzędzie w kinie, a to z całą pewnością przyczyni się do bólu karku. Wysokość będzie również zależeć od rodzaju pomieszczenia, gdyż telewizor będzie zamontowany na innej wysokości w salonie, a na innej w sypialni, w której telewizję ogląda się z pozycji leżącej.

Zamaskowanie przewodów
Przy montażu odbiornika na ścianie istotne jest dobre ukrycie przewodów aby zadbać tez o stronę wizualną kącika telewizyjnego. Pnącza kabli biegnących od zawieszonego urządzenia nie będą wyglądać estetycznie. Dlatego można je ukryć w specjalnych maskownicach, które można dobrać do koloru pomieszczenia. Zorganizowane w taki sposób przewody będą nie tylko dobrze się prezentować, ale także zapewnią lepszy dostęp do kabli i ułatwią wycieranie kurzy.

Listwa maskująca  Maclean MC-531 S

Listwa maskująca
Maclean MC-531 S

Organizator maskownica kabli  Maclean MCTV-678 B

Organizator maskownica kabli
Maclean MCTV-678 B

Coraz częściej można spotkać telewizor wiszący na ścianie w salonie zamiast stojącego na szafce RTV. Montaż na ścianie nie jest skomplikowany ponieważ sprowadza się do wyboru odpowiedniego uchwytu i wysokości. Warto zadbać o stronę estetyczną aby nie popsuć aranżacji plątaniną kabli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *