Czy warto inwestować w atrapę kamery?

Atrapy kamer

Profesjonalne atrapy kamer wyglądem nie różnią się od zwykłych kamer rejestrujących obraz. Ktoś kto zobaczy zainstalowaną atrapę kamery nie jest w stanie od razu stwierdzić czy patrzy na atrapę czy też na prawdziwą kamerę. Atrapa kamery zainstalowana w widocznym miejscu odstraszy niechcianych gości.

Zakup atrapy kamery nie obciąży budżetu gdyż w porównaniu z prawdziwą kamerą kosztuje ona nie wiele, a zasiewa ziarno niepewności osobom, które wchodzą nieproszone na teren posesji. Sam montaż atrapy jest bardzo prosty i nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie miejsce i zamontować kamerę.

Co sprawia, że atrapa kamery sprawia wrażenie prawdziwego urządzenia?
Pulsująca dioda – czerwona dioda led, która sygnalizuje, że urządzenie jest podłączone i tym samym może rejestrować obraz. Atrapy zasilane są zazwyczaj bateriami, jednak migająca czerwona dioda może zmylić i sprawić wrażenie prawdziwego urządzenia.

Diody na podczerwień – które w wyglądzie nie różnią się od prawdziwych diod i mogą przekonać intruza, że urządzenia ma możliwość rejestracji obrazu w nocy.

Czujnik ruchu – niektóre modele atrap kamer wyposażone są w czujnik ruchu, który zapala diodę jak tylko obiekt w zasięgu czujki poruszy się. Sprawia to, że atrapa kamery wygląda bardzo realistycznie.

Atrapa kamery zarówno z daleka jak i z bliska wygląda bardzo podobnie jak prawdziwa kamera i ktoś, kto nie jest specjalistą nie rozpozna różnicy. Jest to tanie rozwiązanie na odstraszenie osób, które wchodzą nieproszone na teren posesji.

Atrapa kamery kopulkowa DC2300 LED

Atrapa kamery kopułkowa DC2300 LED

Atrapa kamery IR1100 P IR LED

Atrapa kamery IR1100 P IR LED

Atrapa kamery SOL1200 Solarna

Atrapa kamery SOL1200 Solarna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *