Tablet w samochodzie – jak zamontować?

Tablet w samochodzie

Uchwyt samochodowy na tablet to udogodnienie, które pozwala zabrać w drogę tablet
i wygodnie z niego korzystać. Sposób montażu uchwytu zależy od tego, czy urządzenie będzie wykorzystywane jako nawigacja, telefon w przypadku tabletów wyposażonych w kartę SIM, czy może do oglądania filmów przez pasażerów. Uchwyt samochodowy powinien przede wszystkim solidnie utrzymać urządzenie i uchronić je przed upadkiem. Dobry uchwyt na tablet nie może też przysłaniać żadnych przycisków na urządzeniu.

Tablet, który będzie pełnij rolę nawigacji czy telefonu może być umieszczony w uchwycie, który będzie zamontowany do deski rozdzielczej lub do przedniej szyby pojazdu. Uchwyty te mocowane są za pomocną przyssawki, dlatego też powinna być ona duża i mocna, aby dobrze utrzymać urządzenie. Warto pamiętać, że tablety o dużych przekątnych ekranu zamontowane do przedniej szyby mogą ograniczyć widoczność.

Ponadto uchwyt na tablet powinien umożliwiać regulację zamontowanego urządzania aby ustawić odpowiedni kąt widzenia. Dodatkowo wewnętrzna powierzchnia uchwytu powinna być wykonana z miękkiego materiału, aby ochronić urządzenie przed uszkodzeniem.

Uchwyt do tabletu Maclean MC-627

Uchwyt do tabletu Maclean MC-627

Uchwyt do tabletu Maclean MC-589 AB

Uchwyt do tabletu Maclean MC-589 AB

Uchwyt samochodowy na tablet, który będzie służył do wyświetlania filmów dla pasażerów może być zamieszczony na zagłówku przedniego siedzenia lub pomiędzy zagłówkami. Tego typu uchwyty wybierane są najczęściej przez osoby, które chcą umilić trasę najmłodszym pasażerom poprzez wyświetlanie bajek. Jeśli tablet ma uatrakcyjnić jazdę dziecku przewożonym w foteliku, zamontowanym na środku tylnego siedzenia to warto pomyśleć o uchwycie pomiędzy zagłówkami, aby zapewnić jak najlepszy komfort oglądania.

Samochodowy uchwyt do tabletu Maclean MC-657
Samochodowy uchwyt do tabletu Maclean MC-657
Samochodowy uchwyt do tabletu Maclean MC-589 A
Samochodowy uchwyt do tabletu Maclean MC-589 A

Przy wyborze samochodowego uchwytu na tablet warto pamiętać też o tym, by uchwyt był dopasowany do wielkości ekranu urządzania. Dobry uchwyt na tablet zapewni komfortowe korzystanie z urządzenia podczas jazdy i nie przesłoni żadnych przycisków na tablecie. Natomiast sam montaż uchwytów na tablet jest bardzo prosty i nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *