Jak dopasować uchwyt do telewizora?

Jeśli telewizor nie będzie stał na regale RTV czy komodzie to będzie za pewne umieszczony na uchwycie ściennym lub sufitowym. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego wieszaka do telewizora? W tym celu wystarczy sprawdzić kilka parametrów odnośnie posiadanego odbiornika tv, a następnie wybrać odpowiedni uchwyt, który spełnia te wymagania.

Krok 1: Sprawdzić jaki standard VESA jest w telewizorze
Aby dowiedzieć się jaką normę VESA posiada telewizor wystarczy zajrzeć do jego specyfikacji technicznej czy instrukcji obsługi. Można również dokonać pomiaru odległości pomiędzy otworami na śruby montażowe zlokalizowane w tylnej części odbiornika. Odległość w milimetrach ukaże zastosowany standard VESA.

Krok 2: Poznać przekątną ekranu telewizora
Chyba każdy posiadacz telewizora wie ile cali ma wyświetlacz odbiornika. To przede wszystkim wielkością ekranu kieruje się większość kupujących telewizor. Jeśli z jakiś przyczyn parametr ten nie jest znany to można go odnaleźć w specyfikacji technicznej urządzenia. Można również wymierzyć przekątną ekranu pamiętając o tym, że 1 cal to 2,54 cm.

Krok 3: Dowiedzieć się ile waży telewizor
Waga telewizora to parametr, który również umieszczony jest w danych technicznych urządzenia. Przy wyborze uchwytu do telewizora będzie on bardzo przydatny, gdyż uchwyty do telewizorów są przeznaczone do odpowiedniej wagi urządzenia. Źle dobrany uchwyt po prostu nie utrzyma odbiornika o większej wadze do jakiej został przeznaczony.

Krok 4: Zastanowić się na wyborem uchwytu z możliwością regulacji
Dobierając uchwyt do telewizora warto przemyśleć czy potrzebna będzie zmiana położenia pochylenia telewizora w celu znalezienia optymalnego kąta patrzenia. Regulowany uchwyt na pewno okaże się przydatny jeśli telewizor będzie zawieszony powyżej linii wzroku by poprzez regulację zachować najlepszą jakość wyświetlanego obrazu. Statyczny uchwyt do telewizora można wybrać wtedy kiedy odbiornik zawieszony będzie zawsze na linii wzroku np. w małych pomieszczeniach.

Parametry takie jak system mocowania, wielkość czy waga telewizora są niezbędne przy dopasowaniu uchwytu do telewizora. Bez nich po prostu nie da się wybrać dobrego uchwyt, który będzie odpowiedni do posiadanego odbiornika. Przy zakupie wieszaków do telewizorów warto też zwrócić uwagę na maskowanie przewodów, aby zachować estetykę zawieszonego odbiornika. Dodatkowe urządzenia RTV można również umieścić na ściennych półkach.

Polecamy:

Uchwyt do telewizora 23-42″ Maclean MC-503A

Uchwyt do telewizora 32-85″ Maclean MC-564 B

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *