Jak zamaskować przewody od telewizora na ścianie?

Maskownice do przewodów

Telewizor zawieszony na ścianie salonu prezentuje się estetycznie i bardzo nowocześnie, jednak cały efekt może zostać zepsuty jeśli z telewizora będą wychodzić niezorganizowane wiązki kabli. Co zrobić aby tego uniknąć?

Przed montażem telewizora na ścianie należy zastanowić się czy będą do niego podłączone jakieś inne urządzenia jak np. dekoder czy odtwarzacz DVD, gdyż każde urządzenie to dodatkowy zestaw kabli. Dobrze jest też aby gniazdko zasilające było odpowiednio blisko i pozwalało na podłączenie wszystkich niezbędnych urządzeń.

1. Listwa maskująca
Najprostszym sposobem ukrycia niechcianych kabli będzie zakup listwy maskującej. Dzięki temu nie trzeba będzie wykonywać dodatkowych prac budowlano-remontowych. Dostępne na rynku maskownice do kabli w bardzo prosty i elegancki sposób ukryją wiązki kabli. Można je również dobrać kolorystycznie do pomieszczenia i posiadanego zestawu telewizyjnego. Dodatkowo listwę maskującą można podświetlić za pomocą oświetlenia LED, co nada kącikowi RTV uroku, a maskownica do kabli nie tylko je ukryje, ale będzie dodatkową ozdobą całej aranżacji.

Listwa maskująca do kabli Maclean MC-693 B

Listwa maskująca do kabli Maclean MC-693 B

2. Połączenie kabli w jedną wiązkę
Wszystkie kable biegnące od telewizora można połączyć w jedną wiązkę i ukryć w elastycznej maskownicy. Zaletą takiego rozwiązania jest brak wiercenie dziur w ścianie, ponieważ przewody umieszczone są w zamkniętej taśmie. Dodatkowo zapięcie taśmy na rzep sprawia, że przewody są zabezpieczone i ułatwiają usuwanie kurzu. Długość maskownicy można dopasować do potrzeb. Elastyczne maskownice do kabli dostępne są także w różnych kolorach.

Organizator maskownica kabli Maclean MCTV-675 Organizator maskownica kabli Maclean MCTV-675

3. Uchwyt z półką
Nie wystarczy ukryć jedynie kable od telewizora, ale trzeba też pamiętać o innych urządzeniach połączonych z telewizorem. Dodatkowe urządzania RTV można umieścić na ściennych półkach, które również wyposażone są w maskownice do kabli. Pozostałe kable można ukryć w listwie maskującej lub w ścianie aby zapewnić estetyczny wygląd kącika TV.

4. Ścianka kartonowo-gipsowa
Innym sposobem ukrycia przewodów od telewizora jest ich zabudowa w płytach kartonowo-gipsowych. Wszystkie kable są wówczas umieszczone za ścianką i są nie widoczne z zewnątrz. Jest to dosyć skuteczna i bardzo efektywna metoda maskowania niechcianych wiązek kabli. Dodatkową zaletą wyboru takiego rozwiązania jest to, że wygląd zabudowy może być dowolny. Jednak może okazać się, że do samego wykonania takiej zabudowy niezbędne będzie zatrudnienie fachowca, który zrealizuje dany pomysł, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Aby kącik telewizyjny prezentował się efektywnie na pewno nie można zostawić kabli na widoku, gdyż to popsuje cały efekt aranżacji. Nawet najdroższy odbiornik nie będzie dobrze się prezentował na ścianie salonu, gdy będzie pod nim pełno zwisających kabli. Chcąc ukryć kable należy zastanowić się czy w tym celu będzie stawiana dodatkowa ścianka czy można obejść się bez żadnych prac remontowych i ukryć kable za pomocą listy maskującej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *